admin Brak komentarzy

W maju 2016r. na terenie Tłoczni Gazu wykonaliśmy instalację i uruchomienie gazowego agregatu prądotwórczego typu HE-KE-CG1160-GZ służącego do zapewnia rezerwowego zasilania obiektu.

Agregat został zaprojektowany dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i pewności zasilania urządzeń elektrycznych obiektu. Ze względu na to, że agregat pracuje na gazie ziemnym Inwestor uzyskał stabilność i ciągłość zasilania niezależnie od dostaw oleju napędowego.

Zespół posiada podwójny układ gorącego startu, który podgrzewa olej i płyn chłodniczy do temperatury ok 80°C, co umożliwia rozruch i podanie pełnej mocy agregatu w czasie poniżej 1 minuty. Agregat został zaprojektowany i wykonany na bazie silnika gazowego marki Cummins, co pozwala na jego elastyczną eksploatację i przyjęcie dużych obciążeń skokowych (nawet 50% w jednym kroku).

Zainstalowana na dachu, zintegrowana obciążnica w sposób automatyczny umożliwia przeprowadzenie okresowych prób działania zespołu oraz zapewnia stabilną pracę agregatu przy minimalnych obciążeniach obiektu.

Horus Energia Sp. z o.o. ma duże doświadczenia w projektowaniu, instalacji i eksploatacji tego typu agregatów gazowych pracujących na „wyspę”, jako awaryjne źródło zasilania. Agregat ten jest kolejnym w gamie naszych urządzeniem, które od wielu lat zasilają tłocznie gazu tego operatora.