sunrise Brak komentarzy

Zmiany, które wiązane są z przyszłością rynku energetycznego, dla niektórych nie są niczym nowym. Wręcz przeciwnie, firmy takie jak Horus Energia już od lat biorą udział w projektach testujących innowacyjne technologie.

Przykład? Kogeneracja gazowa, która jest jednym z wspomnianych wyżej rozwiązań, a w której nasza firma się specjalizuje, jest metodą pozwalająca na jednoczesne wytwarzanie ciepła oraz prądu. Jej wykorzystanie ściśle wiąże się też z rozwojem generacji rozproszonej, która również ma odegrać znaczącą rolę w procesie transformacji.

Jaka będzie rola wodoru?

Jeśli mowa o perspektywach na najbliższe lata, nie można pominąć wodoru, nazywanego przecież „paliwem przyszłości”. Prognozuje się, że to właśnie on odegra kluczową rolę w transformacji energetycznej. Ogłoszona przez Unię Europejską strategia, której celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku, zakłada inwestycje w nisko- i zeroemisyjne źródła ciepła i zasilania oraz rozbudowę infrastruktury sieciowej. Wodór, jako paliwo czyste i łatwe w pozyskiwaniu, świetnie się w te plany wpisuje.

Przyszłość krajowego rynku

Aby jednak wizja energetyki przyszłości rzeczywiście się ziściła, konieczne jest wspieranie krajowych dostawców takich technologii, ale i przedsiębiorców, chcących inwestować w nowe rozwiązania. Takie działania będą miały przełożenie na stan krajowej gospodarki, zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i rozwój lokalnych firm. W minionym roku Unia Europejska zdecydowana, że na transformacje związane z neutralnością klimatyczną przeznaczy pokaźne środki finansowe. Dla Polski może być to duża szansa na zmiany.

Obecnie coraz więcej firm zaczyna zajmować się innowacyjnymi rozwiązaniami. Warto sięgać jednak po nowoczesne technologie oferowane przez fachowców – przedsiębiorstwa, które mają na swoim koncie pracę nad wieloma projektami związanymi z paliwami jutra, własne zaplecze produkcyjne i przede wszystkim duże doświadczenie w tej wciąż rozwijającej się dziedzinie.

Więcej o zmianach na rynku w najbliższej przyszłości można przeczytać w tym artykule:
https://gospodarka.dziennik.pl/artykuly/8202412,horus-energia-gotowa-na-transformacje-energetyczna-i-wodor.html