Zabudowa zespołów prądotwórczych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów wyspecjalizowaliśmy się w zabudowywaniu zespołów prądotwórczych wewnątrz specjalistycznych kontenerów naszego projektu i produkcji.

Pozwala to na dopasowanie sprzętu pod konkretne wymagania klienta, obniża koszty inwestycji oraz skraca czas instalacji.

W zależności od wymagań klienta w skład zabudowy mogą wchodzić dodatkowe systemy, jak np. układ odbioru ciepła, układ szybkiego startu, zintegrowaną obciążnicę, układ oczyszczania spalin, układ gaszenia, pułapki na pył, wysokie wyniesienie spalin, recyrkulację gorącego powietrza do wnętrza kontenera, zwoje na kable lub inne, niemal dowolne rozwiązania.

Zespoły prądotwórcze i kogeneracyjne w zabudowie kontenerowej przystosowane są  do umiejscowienia na zewnątrz bez potrzeby stawiania budynku. Tak przygotowane są gotowe do transportu i przestawiania. Kontener nadaje się do transportu samochodowego, kolejowego czy morskiego.

Kontenery Horus-Energia mogą posiadać certyfikację CSC w celu łatwego i taniego transportu morskiego kontenerowcem – nie jako ładunek specjalny.

Agregat w kontenerze stanowi produkt typu podłącz i uruchom – po podłączeniu instalacji paliwowej i elektrycznej oraz uzupełnianiu cieczy eksploatacyjnych zespół jest gotowy do pracy.

Typowe wymiary zachowują wartości ISO dla kontenerów 20′, 40′, 40’HC, jednak na życzenie klienta możemy wyprodukować kontener o innych wymiarach.

Zabudowa kontenerowa standardowo zapewnia wyciszenie do poziomu 79 dB z odległości 7 m, (możliwe jest wyciszenie, nawet do 65 dB z 1m).

Wnętrze kontenera umożliwia swobodny dostęp serwisowy do poszczególnych elementów systemu bez konieczności demontowania jakichkolwiek części.

Obudowa kontenerowa standardowo wyposażona jest w system wykrywania niebezpiecznego stężenia gazu wewnątrz kontenera (centralka + głowice pomiarowe), współpracujący z systemem odcinania dopływu gazu i systemem wentylacji wnętrza obudowy.

Układ detekcyjny w sposób ciągły monitoruje procentową zawartość metanu w atmosferze wnętrza obudowy i ,w zależności od stężenia, uruchamia alarm, wentylację, odcina dopływ gazu.

Wszystko to sprawia, że korzystanie z kontenerowej zabudowy zespołu gazowego jest rozwiązaniem bezpiecznym i pewnym.