sunrise Brak komentarzy

Agregaty Prądotwórcze na Biogaz vs. Tradycyjne Rozwiązania: Wybór Przyszłości

Oferujemy urządzenia elektroenergetyczne jako bezpieczne i efektywne źródło zasilania – podstawowe lub rezerwowe. Przemysłowe agregaty prądotwórcze na biogaz są znacznie bardziej przyjazne środowisku naturalnemu niż generatory wykorzystujące benzynę czy olej napędowy. Występują w kilku różnych wariantach: bez obudowy, z kontenerową lub kompaktową osłoną wyciszającą oraz przeznaczone do montażu wewnątrz budynku. Pracują w sposób ciągły, wyspowy, rezerwowy, równoległy z siecią elektroenergetyczną bądź w trybie elektrowni szczytowej.

Agregat prądotwórczy na biogaz spełnia normy emisji szkodliwych związków w spalinach. Po wyposażeniu w specjalny moduł może stać się skojarzonym źródłem energii elektrycznej oraz ciepła. Posiada zabezpieczenia przeciwwybuchowe, przeciwpożarowe i przeciwporażeniowe. Dlaczego to coraz bardziej popularne rozwiązanie? Biogaz, który powstaje podczas biologicznej konwersji biomasy, jest wyjątkowo atrakcyjnym, odnawialnym nośnikiem energetycznym. Nie tylko ogranicza produkcję gazów cieplarnianych, ale także cechuje się wysoką dostępnością i efektywnością spalania.

Wynajem agregatów prądotwórczych – Horus Energia

Agregaty prądotwórcze na biogaz stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują ekologicznego i ekonomicznego źródła zasilania. W porównaniu z tradycyjnymi generatorami zużywają ekologiczne paliwo, a każda wyprodukowana megawatogodzina jest dodatkowo premiowana, co pozwala osiągnąć korzystny efekt finansowy. Znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach np. oczyszczalniach ścieków. Są także o wiele bardziej przyjazne dla środowiska niż modele napędzane silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi Diesel. Sprawdzą się zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych.

To, co wyróżnia firmę HORUS, to dostęp do agregatów prądotwórczych i kogeneracyjnych typu dual-fuel (bi-fuel). Sprawdzą się zwłaszcza w sytuacji, gdy instalacja wytwarzania biogazu ulegnie awarii lub w danym okresie obserwuje się niedobór surowca. Wówczas dla zachowania pożądanego poziomu generacji energii elektrycznej lub ciepła, urządzenie można zasilić gazem ziemnym, a w przyszłości biometanem lub gazem ziemnym i biogazem jednocześnie, przy dowolnym udziale obu paliw.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat biogazowych zespołów kogeneracyjnych, skontaktujsię z nami telefonicznie lub mailowo.