Agregaty prądotwórcze na biopaliwa

Wiemy, jak ważne w dzisiejszych czasach jest szukanie coraz to nowszych i lepszych rozwiązań. Branża, w której się specjalizujemy, daje szerokie pole do popisu i praktycznie nieograniczone możliwości dotyczące wyboru źródeł zasilania generatorów naszej produkcji.

W trosce o środowisko naturalne zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do produkcji agregatów prądotwórczych na paliwa specjalne i trudne, np. olej roślinny. W dzisiejszych czasach ilość odpadów produkowanych każdego dnia osiąga kolosalne liczby. Wiele osób pozbywa się problematycznych odpadów w lasach, czy na łąkach niszcząc przy tym środowisko naturalne. Producent dał sobie za cel zmienić spojrzenie na śmieci, czy bioodpady i spróbować dać im drugie życie, nie niszcząc przy tym środowiska naturalnego.

Agregaty prądotwórcze na paliwa trudne i specjalne mogą być zasilane przy użyciu np. oleju pirolitycznego, który powstaje poprzez pirolizę, tj. specjalistyczną obróbkę opon samochodowych. W obliczu nieustannie wzrastających cen ropy agregaty prądotwórcze zasilane olejami roślinnymi to nie tylko inwestycja przyjazna środowisku – biopaliwa są również tańsze od kończącej się ropy naftowej. Generator prądotwórczy może być napędzany tzw. paliwami trudnymi, które są efektem depolimeryzacji tworzyw sztucznych lub gazami odpadowymi, np. wodorem.

Nasze agregaty prądotwórcze na paliwa specjalne zmieniają odpady w energię. Zaawansowany proces pirolizy odbywający się w zespołach pozwala na przetworzenie gumowych opon samochodowych w materiały zasilające dany generator. Dzięki temu nie tylko zmniejszamy ilość niechcianych odpadów, które często wyrzucane są na dzikie wysypiska śmieci znajdujące się w lasach i łąkach, ale przede wszystkim ograniczamy zużycie ropy naftowej. Odpowiednio przeprowadzona depolimeryzacja tworzyw wykonanych z polietylenu w generatorach umożliwia spożytkowanie różnego rodzaju odpadów. Agregaty prądotwórcze na paliwa trudne i specjalne naszej produkcji wyposażone są w innowacyjne zespoły, odpowiedzialne za przetwarzanie tworzyw poliolefinowych. Przekłada się to na ogromny postęp w walce o czyste środowisko naturalne.

Produkowane przez nas agregaty zasilane olejami roślinnymi pozwalają uzyskać ciepło i energię z brakiem szkodliwości dla środowiska naturalnego. Czyste oleje roślinne ulegają biodegradacji, nie są groźne dla ludzi i zwierząt ani środowiska. Specjalistyczne agregaty prądotwórcze na olej roślinny i inne biopaliwa są bardzo ekologiczne. Biopaliwa wytwarzane są z różnego rodzaju biomasy, dzięki temu mogą być określane mianem źródła energii odnawialnej. Do ich produkcji używane są zarówno substancje pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Przykładowo, nasze generatory na biopaliwa mogą być zasilane olejem rzepakowym, czy nawet tłuszczem zwierzęcym.

INNOWACYJNE ROZWIĄZANE HORUS-ENERGIA

Czy gazy powstające jako produkt uboczny stanowią problem dla waszej firmy?
Warto sprawdzić czy ten gaz się pali. To łatwo stwierdzić.
Wykorzystać jednak taki gaz do zasilania agregatów prądotwórczych jest już o wiele trudniej. Powodów może być wiele:

  • gaz bywa zanieczyszczony,
  • gaz ma zmienne parametry,
  • Standardowo dostępne agregaty mogą być zasilane jedynie gazami metanowymi i nie akceptują wodoru itd.

W efekcie energia chemiczna zawarta w różnych rodzajach gazów odpadowych jest marnowana poprzez spalanie w pochodniach lub podczas utylizacji gazów. Wystarczyłoby mieć

  • moduł umożliwiający oczyszczenie i kondycjonowanie gazu zanieczyszczonego oraz
  • agregat, który można zasilać (prawie) każdym gazem palnym, nawet o szybko zmiennych właściwościach
    aby zmienić swój kłopot w energię elektryczną.

Jeśli też tak myślisz to dobrze trafiłeś – mamy właśnie to czego potrzebujesz.

Przedstawiamy Państwu innowacyjne rozwiązanie, będące owocem współpracy polskiego przemysłu z polską nauką, dedykowane do wykorzystania energetycznego gazów uważanych dotychczas za odpadowe. Prezentowany układ składa się z modułu oczyszczania i kondycjonowania gazu oraz agregatu prądotwórczego.

GAZY ODPADOWE ZANIECZYSZCZONE:

  • gaz koksowniczy
  • gaz drzewny
  • gaz ze zgazowania biomasy
  • gazy z przetwórstwa ropy naftowej
  • gazy flarowe
  • gazy postprocesowe

Technologia oczyszczania jest dobierana do składu i cech gazu. Poziom zaawansowania i innowacyjność używanych rozwiązań pozwala na oczyszczanie nawet tak trudnego gazu jak gaz koksowniczy (dodatkowo odzyskując cenne dla przemysłu substancje węglopochodne)

W zależności od właściwości gazu/gazów jest dobierana geometria elementów wykonawczych. Całość rozwiązania jest modułowa i łatwo skalowalna. Elastyczność układu HE-MUZG i jego unikalne możliwości eliminują konieczność budowy zbiorników stabilizujących skład gazu oraz układów mieszania gazów przed agregatem. Pełne zintegrowanie układu umożliwia dynamiczne dopasowanie strategii sterowania do chwilowych warunków obciążenia i zmiennych cech gazu/gazów zasilających.

Innowacyjne rozwiązanie HORUS-ENERGIA umożliwia:

  • wykorzystanie niemal wszystkich gazów palnych
  • zasilanie kilkoma rodzajami gazów jednocześnie
  • stabilną pracę silnika, przy bardzo dynamicznych zmianach parametrów gazu zasilającego
  • (Akceptowalność kilkukrotnie szybszych zmian niż w dotychczas stosowanych układach)
  • dzięki unikatowym możliwościom regulacyjnym zasilanie silnika gazami normalnie niepalnymi dla silników (ze względu na bardzo niską kaloryczność np. gazy gardzielowe) z minimalnym wykorzystaniem innych gazów (np. koksowniczy)