admin Brak komentarzy

2-18968_mTuż przed przerwą świąteczną na terenie naszej firmy zostały przeprowadzona seria prób wykonanego przez nas gazowego agregatu kontenerowego o mocy 2MWe, przeznaczonego na rynek Wielkiej Brytanii.

Seria prób obejmowała między innymi próby funkcjonalne zabudowy, próbę obciążeniową na pełnej mocy, pomiary wydajności wentylacji i chłodzenia oraz pomiary hałasu, a także bardzo restrykcyjną próbę wytrzymałości konstrukcji zabudowy kontenerowej obciążonej podwójną masą użytkową.

Celem testów, przeprowadzonych przez naszych pracowników przy udziale Polskich i Brytyjskich specjalistów, było uzyskanie niezbędnych certyfikatów i protokołów pozwalających na dostawę i użytkowanie naszych konstrukcji na rynku brytyjskim, charakteryzującym się wyjątkowo wysokimi standardami technicznymi.

Tym bardziej miło jest nam stwierdzić, że prototyp wybudowany na terenie fabryki Horus-Energia w Sulejówku wg. naszego kompleksowego projektu przeszedł pozytywnie próby oraz, że wyposażenie zakładu i hamowni pozwoliło przeprowadzić pełen zakres prób (moc 2000kW, napięcie 11kV)

Dzięki pozytywnej weryfikacji prototypowej jednostki od nowego roku będziemy mogli rozpocząć produkcję całej serii podobnych maszyn przeznaczonych do pokrywania szczytów zapotrzebowania na energię w brytyjskim systemie elektroenergetycznym.