admin Brak komentarzy

Prace badawcze prowadzone przy współudziale HORUS-ENERGIA.

Na skutek nieustających zmian na rynku systemów zasilania od wielu lat poszukujemy nowych rozwiązań, które odpowiadały by na potrzeby naszych klientów. W miarę możliwości staramy się również wspierać polskie badania nad technologiami, które mogą znaleźć zastosowanie u naszych kontrahentów.
Poszukiwanie nowych paliw, które można zastosować do spalania w silnikach zespołów prądotwórczych zaowocowało w 2009 r nawiązaniem współpracy z Instytutem Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Wspólnie zrealizowaliśmy projekty związane z badaniami naukowymi systemów spalania silników wysokoprężnych zespołów prądotwórczych, zasilanych olejami roślinnymi oraz paliwami pochodzącymi z depolimeryzacji tworzyw sztucznych,.
W ostatnim czasie zrealizowaliśmy również zadanie dla Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej, Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej w ramach prac nad projektem rozwojowym pt. „Inteligentny układ kompensacji mocy biernej do elektrowni z maszynami indukcyjnymi”.